Sukces Studentów w Konkursie "SUPERHELISA"

SUPERHELISA 2018

W dniach 25 i 26 maja 2018 roku odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2018” zorganizowany przez Katedrę i Zakład Biochemii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tegoroczny konkurs składał się z III etapów – części pisemnej (6 pytań opisowych), testu (70 pytań), oraz etapu finałowego z udziałem 10 najlepszych uczestników - odpowiedzi ustnej (3 pytania). Nasi studenci Karolina Józwik, Michał Budzikowski i Dominik Rus zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do finału konkursu zakwalifikowali się Michał Budzikowski i Dominik Rus. W finale konkursu Dominik Rus zajął II miejsce.

SUPERHELISA 2017

Podwójne zwycięstwo studentów IWL WUM w Konkursie SUPERHELISA 2017 W dniach 19 i 20 maja 2017 roku odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2017” zorganizowana przez Katedrę i Zakład Biochemii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tegoroczny konkurs, wzorem lat ubiegłych składał się z III etapów – testu (100 pytań), części opisowej (5 pytań) i odpowiedzi ustnej (3 pytania). Nasi studenci Sylwester Rogula, Aleksandra Sobiborowicz i Katarzyna Solarska zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej zdobywając 313,5 pkt pokonując studentów Collegium Medium UJ -308,5 pkt i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – 300,5 pkt. W finale konkursu, do którego zakwalifikowali się wszyscy studenci WUM, zwyciężył Sylwester Rogula uzyskując 133,34 pkt wyprzedzając koleżankę z Poznania (129,5 pkt) i kolegę z Krakowa (128,5 pkt).

SUPERHELISA 2016
Studenci reprezentujący I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajęli pierwsze miejsce.

Eliminacje do Konkursu składały się z trzech etapów: testu, egzaminu pisemnego oraz finałowego egzaminu ustnego. Do ostatniej części rywalizacji zaproszono 8 najlepszych studentów.

Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Wolf, Małgorzata Kasprzak i Natalia Pięta, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Laureaci są studentami drugiego roku I WL.

Najlepszy w klasyfikacji indywidualnej okazał się student drugiego roku I WL - Bartłomiej Wolf.

Organizatorem  tegorocznego Konkursu była Katedra i Zakład Biochemii I Wydziału Lekarskiego.

SUPERHELISA 2015

22 i 23 maja br. w Poznaniu miał miejsce Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej dla Wydziałów Lekarskich Uczelni Medycznych „SUPERHELISA 2015”, w którym studenci naszej Uczelni zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

Na najwyższym miejscu podium znaleźli się studenci II roku kierunku lekarskiego: Barbara Wróbel, Kamil Ludwiniak i Dawid Mehlich.

Eliminacje do konkursu składają się z trzech etapów: testu (100 pytań), egzamin pisemnego (5 pytań otwartych) oraz finałowego egzaminu ustnego (3 pytania). Do ostatniego etapu zaprasza się 10 najlepszych studentów. Organizatorem tegorocznego finału była Katedra i Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!

SUPERHELISA 2014
W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2014” zorganizowanym w dniach 23-24 maja 2014 roku w Krakowie w Katedrze Biochemii Lekarskiej UJ Collegium Medicum studentki II roku IWL WUM: Dominika Hołowaty, Agata Majewska i Karolina Trocka zajęły II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Konkurs „Superhelisa 2014” tradycyjnie składał się z trzech etapów: testu (100 pytań), części opisowej (5 pytań) i finału (3 pytania ustne), w którym rywalizowało 10 najlepszych studentów, w tym wszystkie nasze reprezentantki. Dominika Hołowaty zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Karolina Trocka  - V, Agata Majewska- VI.

SUPERHELISA 2013
Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny, jubileuszowy Konkurs Wiedzy Biochemicznej studentów wydziałów lekarskich, „SUPERHELISA 2013” wygrała kol. Agnieszka Jasińska. Agnieszka Jasińska zdobyła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej pokonując 26 najlepszych biochemików uczelni medycznych. Gratulujemy!

SUPERHELISA 2010
Studentka I Wydziału Lekarskiego WUM laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej "SUPERHELISA 2010".

W dniach 14 -15 maja 2010 w Łodzi odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biochemicznej dla Studentów Wydziałów Lekarskich uczelni medycznych "SUPERHELISA 2010". Organizatorem tegorocznego konkursu była Katedra Biochemii
Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kierowaną przez prof. dr hab. med. Elżbietę Hrabec. W tegorocznym Konkursie wzięło udział 11 trzyosobowych zespołów reprezentujących: Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademię Medyczną we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie (pomysłodawca i organizator I edycji konkursu w 2003 roku) i Uniwersytet Medyczny w Łodzi (2 zespoły z dwóch wydziałów łodzkiej uczelni). Warszawski Uniwersytet Medyczny był  reprezentowany przez trzy studentki: Agnieszkę Grzyb, Małgorzatę Panek i Annę Kornakiewicz. Studentki naszego Wydziału zostały zakwalifikowane do Konkursu na podstawie bardzo wysokiej średniej (4,75) z ocen uzyskanych w ciągu całego roku akademickiego oraz wstępnych eliminacji przeprowadzonych w Katedrze i Zakładzie Biochemii w formie testu i rozmowy ustnej.

Konkurs "SUPERHELISA" składa się z trzech etapów: test (100 pytań), część opisowa (5 pytań) i finał, w którym startuje 10 najlepszych studentów. Wszyscy finaliści odpowiadają na te same 3 wylosowane pytania. W tegorocznym Konkursie były to następujące pytania: 1. Reakcje z udziałem jonu amonowego. 2. Zmiany metabolizmu węglowodanów i lipiów w cukrzycy typu II. 3. Mechanizmy regulacji syntezy cholesterolu. Wszystkie nasze Studentki znalazły się w finale. Ponadto, studentka Agnieszka Grzyb zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobywając 129,1 pkt i wyprzedzając kolejnego uczestnika - Jana Tuzela z uczelni poznańskiej o 4,5 pkt (na 129 punktów). Małgorzata Panek zajęła piąte miejsce (120,7 pkt.), a Anna Kornakiewicz - siódme (114,5 pkt.).

Zespół WUM zdobył 317,0 pkt. i zajął II miejsce w klasyfikacji zespołowej ustępując jedynie o 4,5 pkt. drużynie z Poznania. Trzecie miejsce, ze stratą 15 punktów do zwycięskiego zespołu, zajął zespół organizatora Konkursu.

SUPERHELISA 2009
VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biochemicznej dla Studentów Wydziałów Lekarskich uczelni medycznych "SUPERHELISA 2009" odbył się w dniach 14-16 maja 2009 r. w Krakowie. W konkursie udział wzięło jedenaście 3-osobowych zespołów.

W klasyfikacji indywidualnej na 33 uczestników Kol. Kamil Chudziński zajął pierwsze miejsce (ex aequo z Anną Pietrzak z Poznania), Michał Kowara trzecie (drugiego nie przyznano), a Mariusz Tomaniak piąte. Ponadto, w klasyfikacji zespołowej nasza ekipa zajęła 2. miejsce. W tym roku lepsi o 0,5 punktu (na 318!) od naszych studentów byli tylko Koledzy z Krakowa.

SUPERHELISA 2008
W dniach 16-18.05.08 w Gdańsku odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biochemicznej dla Studentów Wydziałów Lekarskich uczelni medycznych "SUPERHELISA 2008". W Konkursie wzięło udział jedenaście 3-osobowych drużyn.
Zespół studentów z I Wydziału Lekarskiego w składzie – Joanna Przybek, Rafał Wolny i Grzegorz Szparecki – wyłoniony w drodze wstępnych eliminacji przeprowadzonych w Katedrze i Zakładzie Biochemii WUM zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Joanna Przybek i Rafał Wolny miejsca III i IV w klasyfikacji indywidualnej (na 33 uczestników).