SUPERHELISA 2019 Sukces studentów I WL WUM !

XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa”

Podwójne zwycięstwo studentów I WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2019

Nasi studenci zwyciężyli w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biochemicznej

SUPERHELISA 2019

Konkurs w tym roku został  zorganizowanym przez Katedrę i Zakład Biochemii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w dniach 17 – 18 maja.

Indywidualnym zwycięzcą Konkursu została Marta Rogalska, a II miejsce zajął Kuba Retecki - studenci drugiego roku I WL.

Nasza drużyna, w skład której weszli:

Olga Grodzka

Marta Rogalska

Kuba Retecki

zwyciężyła także w klasyfikacji zespołowej

Tegoroczny Konkurs, składał się z III etapów – testu (70 pytań), części opisowej (5 pytań) i odpowiedzi ustnej (3 pytania), Wszyscy studenci I Wydziału Lekarskiego znaleźli się w finałowej 10 najlepszych uczestników. W konkursie wzięło udział 30 najlepszych studentów Wydziałów Medycznych (3 osobowe reprezentacje) z polskich uczelni.

dr hab. Marta Struga

z zespołem Katedry i Zakładu Biochemii